TOScontrol

 

TOScontrol je soubor aplikací a funkcí pro pokročilou správu stroje. Pro snadné a intuitivní ovládání je systém tvořen výchozí obrazovkou s ikonami jednotlivých aplikací (podobně jako u operačních systémů mobilních zařízení).
Aplikace jsou přehledně zobrazeny na ploše ovládacího panelu stroje a obsluha mezi nimi může plynule přepínat. Součástí řešení je mimo jiné také správa uživatelských účtů. TOScontrol je součástí standardního vybavení všech strojů.

  • On-line výměna dat do ERP systému
  • Specializované aplikace pro rozšíření funkčnosti
  • Uživatelsky přívětivé rozhraní

 

Benefity

  • Standardní výbavou je DNC modul, který umožňuje komunikaci mezi stroje a PC
  • Přehledný systém pro ovládání nadstavbových funkcí stroje
  • Jednoduché ovládání a informace vždy na obrazovce řídicího systému
  • Komplexní přehled o aktivitě a stavu stroje
  • Zajištěná bezpečnost užitím autorizace uživatelů
  • Funkce pro připojení stroje do ERP pomocí rozhraní UPC-UA

Popis

Nadstavbu řídicího systému jsme pojmenovali TOScontrol. Jedná se o soubor aplikací a funkcí pro pokročilou správu stroje.

Pro snadné a intuitivní ovládání je systém tvořen výchozí obrazovkou s ikonami jednotlivých aplikací (podobně jako u operačních systémů mobilních zařízení).

Aplikace jsou přehledně zobrazeny na ploše ovládacího panelu stroje a obsluha mezi nimi může plynule přepínat. Součástí řešení je mimo jiné také správa uživatelských účtů.

Požadavek na řešení

Industry 4.0 nabízí takřka neomezené možnosti v oblasti propojení strojů do výrobních systémů, jejich integrace včetně vysokého stupně automatizace pro komplexní řízení a sledování kvality výrobního procesu.

Naším cílem je nabídnout nadstavbu klasického řídicího systému stroje o funkce, které nabídnou mnoho speciálních funkcí.

 

Standardní vybavení strojeSTATUS OBRAZOVKA Přehldně zobrazuje základní informace o stroji (souřadnice, program, alarmy, přihlášený uživatel atd.).

ŘÍDICÍ SYSTÉM CNC Zobrazuje standardní obrazovku řídicího systému doplněnou o postranní lištu s tlačítkem pro návrat do výchozí obrazovky TOScontrol.

DOKUMENTACE Je aplikace umožňující čtení a správu PDF dokumentů (např. návod k obsluze, opravárenská příručka atd.) včetně možnosti vytváření uživatelských práv a dále tvorbu záložek a poznámek v dokumentech. 

KALENDÁŘ Standardní zobrazení kalendáře – den, týden, měsíc. Událost / servisní akce – přidání, změna, odstranění, připomenutí. Všechna data uložena v lokální databázi.

 

Opční aplikaceIP KAMERA Aplikace umožňuje ovládání jedné nebo více motorizovaných kamer umístěných na libovolných částech stroje. Data z kamer můžou sloužit mimo jiné pro usnadnění obsluhy stroje.KONTROLA A KOMPENZACE Jde o integrovaný metrologický software do řídicího systému stroje, který spolu s dotykovou sondou umožňuje přesné měření obrobku přímo na stroji a následně provézt automatickou kompenzaci chyb a odladění programu.VE VÝVOJI - SPRÁVCE PRACÍ Zobrazuje pohled na pracovní příkaz a přehled operací přímo na ovládacím panelu obráběcího stroje, jež je propojen se systémem ERP. Do aplikace mohou být vkládány také jiné dokumenty jako např. popis operace, fotky, tabulky nebo NC programy.VE VÝVOJI - MONITORING STROJE Je integrovaný systém pro monitorování historie používání obráběcího stroje. Tento systém zobrazuje časovou osu základních stavů stroje např. připraven, výroba, zpomalení výroby, chyba, vypnuto apod.