Dálková diagnostika

Benefity

  • Vzdálené zobrazení obrazovky řídicího systému připojeného stroje včetně jejího vzdáleného ovládání
  • Vzdálená kontrola systému stroje včetně kontroly jeho vnitřních parametrů
  • Vzdálená diagnostika pohonů, odměřování a indikace vstupů/výstupů stroje
  • Rychlé ověření chyby/ poruchy  stroje na dálku – interaktivní přenos dat stavu stroje
  • V případě elektronického problému jeho okamžité vyřešení dálku
  • Přenos dat do řídícího systému zákazníka za účelem podpory při technologickém využití stroje (přenos NC programů, tabulek nástrojů a nulových bodů) a při korekci jeho vlastností (přenos PLC programů a strojních parametrů)

Popis

Technickým prostředkem naší služby je možnost vzdáleného připojení pomocí internetového připojení ke stroji u zákazníka (ve firmě disponujeme příslušným softwarem a po povolení služby na straně zákazníka jsme schopni se se strojem spojit na dálku).

Dálková diagnostika je nabízena pro všechny stroje z produkce TOS VARNSDORF a. s., které jsou vybaveny řídicím systémem HEIDENHAIN TNC 640 nebo SINUMERIK 840D Sl.

Technicky je systém řešen tak, že u zákazníka je stroj vybaven komunikační jednotkou (kombinace Modemu, Routeru a Switche), který po požadavku operátora stroje vyšle přes internet požadavek na spojení s operátorem servisu na straně výrobce (systém je vybaven bezpečnostními certifikáty a klíči pro vytvoření zabezpečeného připojení.

Požadavek na řešení

Velkou výhodou je mít přehled o funkci a stavu stroje na dálku prakticky po celém světě. Náš systém vzdálené diagnostiky právě toto umožňuje.