Otázky pro vedoucího elektrokonstrukce

Pomalu se stává tradicí, že několika otázkami oslovujeme nově jmenované vedoucí v naší společnosti. Zeptali jsme se, byť s mírným zpožděním, Ing. Martina Dvořáka, vedoucího elektrokonstrukce. O to víc snad měl času na to, aby se sžil se svojí novou pozicí.

Již jedenáct měsíců uplynulo od doby, kdy jste byl jmenován vedoucím elektrokonstrukce. S jakými představami jste nastupoval na tuto pozici a jak se tyto představy naplnily?

Moje představa byla, že zlepším tu otřesnou situaci pracovních podmínek v elektrokonstrukci. Tou jsou nejasné priority úkolů, úkolování konstruktérů od různých lidí z různých středisek a v neposlední řadě nereálný čas na jejich řešení. Chtěl jsem se stát pomyslnou zdí mezi mými lidmi a zbytkem fabriky, aby měli klid na svou práci a byli tak efektivnější.

Představy se zčásti naplňují, ale potýkám se se situacemi, o kterých jsem například vůbec neuvažoval. K mé dosavadní práci přibyla spousta byrokracie, neuvěřitelné množství porad, do toho jsem například obdržel už druhou výpověď od mých zaměstnanců nebo dostávám otázky, na které musím jako jejich vedoucí znát odpovědi, a tak je musím najít.

Nevidím to však beznadějně, dost jsem se za tu chvíli dozvěděl a naučil. Pokud mě mé síly a zbytek zaměstnanců neopustí, bude to už jen lepší.

Jak vnímáte pozici elektrokonstrukce v organismu naší společnosti, v čem vidíte její aktuální úkoly?

Kdybych pouze já mohl zadat úkol elektrokonstrukci a nikdo jiný. Zadal bych nám v tuto chvíli zrevidovat, sjednotit, zdokumentovat, zoptimalizovat a uhladit veškerou dosavadní práci, a myslím, že by to byl úkol na celý rok 2018 a možná i 2019. Pak by se konečně dalo zase něco kloudného vyvíjet.

Elektrokonstrukci vnímám jako nejnáročnější úlohu v TOSu. Nikdo z nás se neodváží tvrdit, že svou práci umí, protože se neustále učíme. Nedokážeme odpovědět na otázky termínů, protože se pouštíme do úkolů, jejichž řešení ještě neznáme. Odměnou za naší práci bývá často kritika.

Jaké jste si stanovil strategické cíle pro elektrokonstrukci pro nadcházející období?

Hlavním cílem je zvládnout nástup řídicího systému Heidenhain TNC640 bez ztráty zakázek. Dostat nové řady strojů WHT do stavu sériových strojů. Zlepšit diagnostiku našich strojů. Maximálně využívat nejnovější softwarové nástroje při naší práci.

Prozraďte také něco o sobě, například jak trávíte volný čas, máte-li ho nyní vůbec, jaké máte koníčky a podobně ...

Řeknu vám o svém roce 2017. Na přelomu roku jsem se dozvěděl, že se musím poprat se strojem WRD 150 Q se systémem TNC640 a karuselovacím stolem Demmeler. V reakci na toto jsem svému řediteli ukázal fotografii ultrazvuku manželky, aby vybojoval co nejdelší termín na odlaďování, protože nevím, jak to budu zvládat. Pár dní na to jsem získal stavební povolení a zahájil stavbu domu a než jsem objednal první tvárnice, byl jsem dotázán, zda přijmu místo vedoucího elektrokonstrukce.

WRD je už před expedicí, domek je pod střechou a roli otce i vedoucího si začínám uvědomovat. Věřím, že až se nastěhujeme, budu už zdatným otcem i vedoucím.

Na otázku jak trávím volný čas, dnes odpovím, že nemám žádný volný čas. Když jsem ještě volný čas míval, chodil jsem 4x týdně do fitka, jezdil na kole a chodil na pivo. Také jsem se jednou zúčastnil mistroství Čech v kulturistice, kde jsem skončil na 7. místě ze 7 závodníků v mé kategorii. Rád si zahraju šachy, ale to se mi povede jen o silvestru s kamarády, než začneme zpívat.

 

VYUŽIJTE PŘÍLEŽITOST

TOS Varnsdorf a.s.

Říční 1774
Varnsdorf 407 47
Česká republika

IČ: 27327850
DIČ: CZ 27327850

Tel: +420 412 351 111
Fax: +420 412 351 490
email: info@tosvarnsdorf.cz

Datová schránka: sh7gp7t

GPS: 50°53’21.795 N
14°37’24.579 E

Prodejní síť

Servis

Záruční opravy
e-mail: service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 299

Pozáruční opravy a služby
e-mail: sale-service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 230

Náhradní díly
e-mail: spare-parts@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 234

© 2023 TOS Varnsdorf a.s. - Webdesign: WebActive s.r.o.
Nastavení cookies