Na okraj setkání s Andrejem Babišem

Dvouhodinová návštěva ministra financí v naší firmě byla ukončena setkáním s vedením podniku a částí zaměstnanců v prostorách Technického muzea TOS VARNSDORF.

V neformální diskuzi odpověděl na několik dotazů a okomentoval současné dění ve Sněmovně. Zmínil se i o blížících se volbách do krajských zastupitelstev i o roli krajů v systému samospráv, které označil za zbytečné (podobně jako Senát), za místo, kde bují korupce a rozhodují „vlivné známosti“. Na druhou stranu ale uvedl, že právě kraje dostávají velké peníze ze státního rozpočtu na podporu rozvoje jejich měst a obcí. V této souvislosti se nabízí otázka: Proč Varnsdorf a Šluknovský výběžek, který patří k zanedbaným a stále zanedbávaným oblastem Ústeckého kraje, přes všechnu snahu není schopen získat krajskou podporu na jedinou investiční akci? Jakým klíčem se rozdělují tyto peníze?

Pro představu, jaký objem peněz se na kraji rozděluje, se stačí zajet podívat do Bíliny, města kde starostuje hejtman Ústeckého kraje, do Chomutova na jeho sportoviště nebo na nový fotbalový stadión za stovky milionů korun do Ústí. To vše se postavilo z krajských peněz.

Co udělat, aby se i náš region těšil přízni krajských politiků? V demokratické společnosti to sice nezní nejlépe, ale funguje to: „mít na kraji své lidi“. A jak toho dosáhnout? Odpověď zní „jít k volbám a dát hlas lidem z regionu, kteří mají osobnostní předpoklady prosadit naše oprávněné požadavky a zajistit krajské zdroje k řešení investičních potřeb města“.

Je pravdou, že v minulosti jsme měli v krajském zastupitelstvu řadu místních lidí, dokonce i na funkci náměstka hejtmana pro školství. Bohužel pro město (kromě školního hotelu u kostela bez věže) to nemělo větší efekt. Nyní máme další šanci věci pomoci. Na kandidátce ANO kandidují do krajského zastupitelstva starosta města pan Horáček a místostarosta pan Hambálek. Z titulu své funkce jsou nejvyššími zástupci varnsdorfských obyvatel a takto by měli být vnímáni i v krajské vládě. V podstatě jsou placeni za zlepšování životních podmínek ve městě. Proto jim dejme tento mandát. Na kandidátce jsou sice na místech, která automaticky nezajišťují zvolení, ale jejich šanci můžeme zvýšit zakřížkováním. Tady nejde o politiku, tady jde o možnost pomoci rozvoji města i regionu. Oblasti, do které politici občas zavítali, ale nikdy nic neudělali. Je to ale naše město, náš region, tak se o něj postarejme sami. Pojďme ke krajským volbám a dejme hlas našim lidem. A pak sledujme, co pro nás udělali a vystavme jim účet při příštích komunálních volbách.

Jan Rýdl, st.

 

VYUŽIJTE PŘÍLEŽITOST

TOS Varnsdorf a.s.

Říční 1774
Varnsdorf 407 47
Česká republika

IČ: 27327850
DIČ: CZ 27327850

Tel: +420 412 351 111
Fax: +420 412 351 490
email: info@tosvarnsdorf.cz

Datová schránka: sh7gp7t

GPS: 50°53’21.795 N
14°37’24.579 E

Prodejní síť

Servis

Záruční opravy
e-mail: service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 299

Pozáruční opravy a služby
e-mail: sale-service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 230

Náhradní díly
e-mail: spare-parts@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 234

© 2023 TOS Varnsdorf a.s. - Webdesign: WebActive s.r.o.
Nastavení cookies