Středisko praktické výuky žáků

V létě loňského roku se TOS VARNSDORF a.s. přihlásil společně s VOŠ a SŠ Varnsdorf p.o. do projektu POSPOLU, jehož cílem je podpora spolupráce středních odborných škol a zaměstnavatelů, která by měla vést k lepší přípravě absolventů škol, k prohloubení přípravy žáků v reálném pracovním prostředí a k hledání dalších možností spolupráce škol vedle odborného výcviku a odborné praxe ve firmách.

Hlavním cílem projektu je dospět k návrhům systémových a legislativních úprav, které spolupráci škol a firem usnadní a umožní její prohloubení.

Výhodou bylo, že nemusíme budovat žádné vazby mezi TOS a školou, protože vlastně nikdy nepřestaly fungovat. Účast v projektu by pro naši spolupráci nebyla žádné novum, spíše by potvrdila, že směr, kterým kráčíme již mnoho let, je správný, a našimi zkušenostmi se můžeme podílet na úpravě legislativy pro spolupráci škol a firem.

Aby projekt probíhal bez komplikací, byly zajištěny adekvátní prostory pro žáky i referenta praktické výuky. Jako vyhovující byly vybrány prostory v budově E (bývalý InterTOS - 3. patro, původní školicí středisko). Celé patro bylo zrekonstruováno a vznikla tak šatna, umývárna se 4 sprchami a WC, kancelář a výuková místnost. Umývárna, sprchy i WC zde již byly, a protože byly funkční, prošly pouze případnými drobnými opravami. Byla vyměněna okna, jelikož ta původní byla částečně nefunkční a netěsnila.

Žáci tak získali zrekonstruované prostory k převlékání i hygieně. Místnosti jsou prostorné i pro větší počet žáků. Šatna je vybavena skříňkami, které byly umístěny v suterénu budovy montáží a TM pro potřeby Těžké mechaniky. Místnosti jsou vymalované, jsou natřena futra i topení. Je opravené linoleum na podlaze.

Zde je namístě poděkování panu Evženu Šepsovi, který rekonstrukci řídil, a všem pracovníkům FK Varnsdorf, kteří se pod vedením paní Kvapilové podíleli na stavebních úpravách a úklidových pracích. Ve výsledku je vše dokonalé a je vidět, že se opravdu nešetřili. Skříňky, přestože jsou zánovní, jsou tak precizně vyčištěné, že jsou od nových k nerozeznání. Vše prostě září čistotou. Děkujeme.

V pátek 14. března 2014 došlo k přestěhování žáků z budovy K (údržba) do budovy E.

A závěr? Do projektu jsme nakonec nebyli vybráni pro administrativní chybu v projektu. Nicméně spolupráce TOS a školy bude nadále pokračovat a budeme hledat jiné cesty, jak ji dále zkvalitňovat. TOS je už dnes v praktické přípravě žáků na takové úrovni, že je zdrojem informací mnoha jiným firmám.

Vladimíra Hulánová Makalová
vedoucí odboru ŘLZ

 

VYUŽIJTE PŘÍLEŽITOST

TOS Varnsdorf a.s.

Říční 1774
Varnsdorf 407 47
Česká republika

IČ: 27327850
DIČ: CZ 27327850

Tel: +420 412 351 111
Fax: +420 412 351 490
email: info@tosvarnsdorf.cz

Datová schránka: sh7gp7t

GPS: 50°53’21.795 N
14°37’24.579 E

Prodejní síť

Servis

Záruční opravy
e-mail: service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 299

Pozáruční opravy a služby
e-mail: sale-service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 230

Náhradní díly
e-mail: spare-parts@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 234

© 2023 TOS Varnsdorf a.s. - Webdesign: WebActive s.r.o.
Nastavení cookies