Den otevřených dveří 2013

Jak jsme avizovali v letošním prvním čísle, Den otevřených dveří je jednou z příležitostí, kdy si letos připomene 110. výročí založení naší společnosti. Tou první akcí bylo předání Zlatých medailí, které proběhlo v úterý 19. března. Podrobněji se k této slavnostní chvíli vrátíme v příštím čísle. Dnes se dozvíte detaily o chystané nabídce pro Den otevřených dveří a v několika dalších příspěvcích aktuální informace o hospodaření společnosti a proběhlých událostech. Den otevřených dveří proběhne v pátek 29. března 2013.

Páteční počasí sice už nevypadá tak hrozivě, jako dosavadní průběh posledních týdnů, ale letošní jaro je jedno z nejméně přívětivých za poslední desítky let, alespoň co se jeho začátku týká. Proto očekávejme spíš zimu než teplo a spíš vodu než sucho. Cokoli teplejšího a suššího bude už jen příjemným překvapením.

Ač uvnitř areálu bude hodně předváděných stanovišť podobných jako loni, hned na začátku prohlídky je připravena novinka. Již mnohokrát popisované Školicí středisko bude otevřeno, sice ne zcela, ale bude možné nahlédnout do školících místností a také v přízemí bude vystaveno několik aktuálních maket našich strojů. Tyto makety jsou používány v expozicích na některých výstavách. Dlouhodobým záměrem je vybudovat v prostorách přiléhajících ke školícímu středisku historickou expozici včetně umístění skutečných strojů z nedávné i dávné historie. První kousky se podařilo připravit již pro letošní prohlídku a budou vystaveny.

Vstup do areálu bude možný jen novým vchodem, kde návštěvníci na recepci obdrží tradiční poukázky na jídlo a nápoje. Další novinkou je nabídka prohlídek areálu s pomocí připravených průvodců.

Občerstvení je na stejném místě jako bylo loni, čili od vstupu do areálu v nejbližším rohu velké haly montážní a těžké mechaniky, přístup je stejně jako loni od jeřábové dráhy.

Další popis se podobá tomu loňskému, ovšem s několika změnami a novinkami. Vejdete-li hlavním vchodem do administrativní budovy, narazíte na jídelnu, která je po dobu konání Dne otevřena ve zvláštním režimu. Můžete se zde v pátek 29. března najíst a napít jen v omezenou dobu (od 8:00 do 12:00 hodin). Zbytek administrativní budovy je nepřístupný až na foyer v přízemí.

Budete pak pokračovat podél nové montážní haly, pod jeřábovou dráhou odbočíte vlevo a u druhých kolejí se vydáte do haly těžké mechaniky, kde hned za vstupními vraty je ono výše zmíněné stanoviště občerstvení. Proč je znovu zde? V minulém čísle Horizontu jsme vás sice připravovali na změnu, ale později se ukázalo, že ostatní haly jsou zaplněny tak, že se potřebné místo prostě nenašlo. Nová montážní hala je přístupná hned několika vchody a můžete vidět několik strojů WRD a řadu dalších strojů v určité fázi montáže. Upozorňujeme na testovaný stroj WRD 170 s nasazenou hlavou HOI 50. Projít halou doporučujeme návštěvníkům s kočárky, protože přechod přes koleje kolem haly je trochu obtížnější a vyžaduje značnou zručnost a manévrovací schopnosti. V této hale najdete dětskou atrakci – lukostřelbu.

V hale těžké mechaniky najdete v lodi TM obvyklou řadu strojů z produkce TOSu, na většině z nich se bude pracovat, stejně tak se můžete zastavit v měřícím středisku se stroji ZEISS, na montážní ploše bude několik strojů WHN(Q) 13/15 CNC. Některé tyto stroje budou zakrytovány. Vedle rodiny strojů TOStec (PRIMA, OPTIMA a VARIA) poběží obráběcí centrum SPEEDtec. Také energocentrum bude trochu jinak připravené, pod kotelnou ze strany od automobilové dílny bude otevřena místnost s novými kogeneračními jednotkami.

Pokud se po vstupu do areálu (skrze recepci) vydáte nejprve doleva, tak podél nové nákladové vrátnice vejdete do haly lehké mechaniky, kde si uvnitř budete moci prohlédnout dílnu pro výrobu frézovacích hlav, v provozu zde bude několik strojů, především WHQ 105 CNC. Menší potíže budou s prohlídkou klimatizované dílny, protože se zde nyní mění klimatizace. Také uvidíte, že v některých lodích této haly došlo ke změně dispozice pracovišť, protože zde vzniká nové pracoviště s měřícím zařízením ZEISS. Obráběcí centrum MORI SEIKI bude již v plném provozu. Pak tu máme ještě kalírnu s obvyklým sortimentem ukázek a navíc s ukázkou plazmové nitridace v nové peci.

Neopomineme ani halu firmy DAM, kde stejně jako v minulých třech letech dostanete héliem naplněné balónky a v provozu mimo jiné uvidíte svařovacího robota.

Na závěr jsme si nechali tu největší dětskou atrakci – výletní vláček, který bude jezdit okružní jízdu po areálu, první jízda zhruba v 8:30, poslední jízda skončí před polednem. Přednost budou mít samozřejmě děti.

Počasí nám určitě nebude přát, tak se teple oblékněte, abyste si mohli na Velký pátek prohlédnout vše, co se v TOSu VARNSDORF změnilo za poslední rok. Jako vždy se těšíme na vaši návštěvu. Přikládáme plánek s popisem prohlídkové trasy, předpokládané trasy výletního vláčku a s přehledem přístupných hal a budov.

LP 2013

 

 

VYUŽIJTE PŘÍLEŽITOST

TOS Varnsdorf a.s.

Říční 1774
Varnsdorf 407 47
Česká republika

IČ: 27327850
DIČ: CZ 27327850

Tel: +420 412 351 111
Fax: +420 412 351 490
email: info@tosvarnsdorf.cz

Datová schránka: sh7gp7t

GPS: 50°53’21.795 N
14°37’24.579 E

Prodejní síť

Servis

Záruční opravy
e-mail: service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 299

Pozáruční opravy a služby
e-mail: sale-service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 230

Náhradní díly
e-mail: spare-parts@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 234

© 2023 TOS Varnsdorf a.s. - Webdesign: WebActive s.r.o.
Nastavení cookies