číslo 1

Číslo 1 ročníku 17 (celkově číslo 250) vyšlo v pondělí 4. března 2013 (v nákladu 600 výtisků).


HORIZONT, firemní noviny, vydává pravidelně TOS VARNSDORF a.s., IČO 27327850.
Řídí redakční rada: předseda Ing. Ladislav Plaňanský (rovněž technický redaktor a sazba), členové redakční rady: Milan Junek, Martin Maštrla, Jaroslav Tomášek a Vladislava Beranová
Adresa redakce: TOS VARNSDORF a.s., Redakce HORIZONT, Říční 1774, 407 47 Varnsdorf, tel.: 412 351 210, e-mail: horizont@tosvarnsdorf.cz
Tisk: Tiskárna Š & Š Šedivý Krásná Lípa

Setkání vedení společnosti se zaměstnanci

Setkání vedení společnosti se zaměstnanci

Ve čtvrtek 20. prosince 2012 proběhlo tradiční setkání vedení společnosti se zaměstnanci. Tentokrát ve znamení několika premiér. Poprvé jsme se sešli v novém Školicím středisku, které bylo poprvé zatěžkáno propojením všech tří hlavních místností.
Více »

Nejlepší pracovníci společnosti ve 2. pololetí 2012

Nejlepší pracovníci společnosti ve 2. pololetí 2012

Součástí prosincového setkání vedení společnosti se zaměstnanci, které proběhlo 20. prosince 2012, bylo poprvé také vyhodnocení nejlepších pracovníků společnosti. Jak si můžete přečíst v organizační směrnici, která tento proces a událost popisuje a definuje, vyhodnocení probíhá dvakrát ročně, vždy právě při pravidelném setkání. V prosinci 2012 tedy byla premiéra.
Více »

Úkoly pro rok 2013

Úkoly pro rok 2013

Představenstvo vyhlašuje pro rok 2013 následující prioritní úkoly, kterým je potřeba z úrovně všech vedoucích pracovníků firmy věnovat mimořádnou pozornost:
Více »

Exportér roku 2012

Exportér roku 2012

O tom, že Česká republika může světu nabídnout více než jen památky, pivo a broušené sklo, potvrzují čeští exportéři každoročně v soutěži Exportér roku. Toto tradiční klání českých vývozců, v němž mohou porovnat své úspěchy při vývozu svých výrobků a služeb, se v roce 2012 uskutečnilo již po osmnácté.
Více »

Kolektivní vyjednávání 2012 - změny pro rok 2013

Kolektivní vyjednávání 2012 - změny pro rok 2013

Navýšení objemu fixních mezd o 4%. Lékařské prohlídky. Termín čerpání dovolené. Zvláštní placené volno alias „15". Stravování zaměstnanců. Právní poradenství.
Více »

OBCHODNÍ AKADEMIE 2012

OBCHODNÍ AKADEMIE 2012

Dovolte, abych Vám tímto krátkým příspěvkem přiblížil skupinku devíti Vašich spolupracovníků, kteří se v loňském roce rozhodli a obětovali spoustu svého osobního času a času, který mohli věnovat svým rodinám, a zapojili se do projektu zvyšování šancí a příležitostí pro osobní rozvoj a také pro rozvoj firmy, ve které dlouhodobě pracují – firmy TOS VARNSDORF a.s.
Více »

Přehled investic roku 2012

Přehled investic roku 2012

Ani letos jsme neporušili tradici prvního čísla ročníku, když zveřejňujeme informace o investicích v roce minulém a plánu investic na rok aktuální. Stejně jako loni jsme použili dokument „Komentář k plnění plánu Rozvoje výrobní základny pro rok 2012“, který letos vznikl pro potřeby auditu.
Více »

Audit 2013

Audit 2013

Stalo se již každoročním pravidlem, že naši firmu pravidelně navštěvují auditoři systému řízení kvality (QMS). Letos tato návštěva proběhla 21. února 2013.
Více »

Vyhodnocování nejlepších pracovníků

Vyhodnocování nejlepších pracovníků

Jak jsme se odkazovali na začátku tohoto čísla, seznamujeme vás s Rozhodnutím generálního ředitele z 3. září 2012, kde se píše o nově zaváděném systému vyhodnocování nejlepších pracovníků firmy. Strohý jazyk směrnice mírně upravujeme, nicméně se držíme obsahu co nejpřesněji.
Více »

110. výročí založení společnosti

110. výročí založení společnosti

Letos si připomínáme stodesáté výročí události, kterou považujeme za vznik naší firmy, tedy odkoupení všech podílů strojírenské firmy s názvem „Otto Petschke und Co., Strick und Maschinenfabrik“ spolumajitelem Arno Plauertem, který ji posléze přebudoval na významného výrobce obráběcích strojů. To se odehrálo v roce 1903 a my si to letos připomeneme také na stránkách Horizontu v několika příspěvcích.
Více »

Nová prodejní strategie v České republice a na Slovensku

Nová prodejní strategie v České republice a na Slovensku

Od 1. ledna 2013 změnila společnost TOS VARNSDORF systém prodeje, prodejního servisu a komunikace se zákazníky v České republice a na Slovensku. Novou obchodní strategii v oblasti prodeje strojů v ČR a SR se představenstvo rozhodlo změnit v průběhu loňského roku.
Více »

Jak dál na jatkách?

Jak dál na jatkách?

Pokud čtete varnsdorfský čtrnáctideník Hlas severu a pokud ho čtete pozorně, hned na první straně letošního čísla 4 (ze dne 22. února 2013) jste mohli v záznamu o jednání zastupitelstva města Varnsdorfu najít zajímavý odstavec. Informace v něm obsažené se bezprostředně týkají také zaměstnanců naší společnosti, protože jsou to nové informace o plánech s areálem bývalých městských jatek.
Více »

Jak jsem byl nejmladší

Jak jsem byl nejmladší

Když jsem v rámci učení nastoupil na praxi do elektrodílny, byl jsem tam nejmladší.
Více »

Čeljabinsk

Čeljabinsk

Přinášíme svědectví našich montérů, kteří právě montují v Čeljabinsku.
Více »

Veletrhy a výstavy v roce 2013

Veletrhy a výstavy v roce 2013

Pro letošní rok byl zaplánován menší počet účastí než loni, ale zato budeme na více veletrzích a výstavách předvádět stroj nebo jeho část. Plánovací proces proběhl v obvyklém termínu, protože do října předchozího roku musí být vždy jasno, aby mohly být naše účasti finančně pokryty. Původně bylo naplánováno dvacet výstav a veletrhů, ale počet se může v průběhu změnit, to když nás o podporu požádají naši obchodní zástupci nebo se objeví zajímavá dotovaná výstava.
Více »

Na jednání v Rusku a Kazachstánu

Na jednání v Rusku a Kazachstánu

Na začátku února navštívila delegace naší firmy ve složení předseda představenstva Ing. Jan Rýdl, obchodní ředitel Miloš Holakovský a manažer prodeje Ing. Viktor Sochalský ruskou Sverdlovskou oblast, kde ve městě Jekatěrinburg zahajuje činnost naše dceřiná firma OOO GRS Ural. Kromě jednání spojených se vznikem a rozběhem této společnosti proběhlo také jednání s delegací Sverdlovské oblasti v čele s premiérem Denisem Paslerem.
Více »


Dceřiné společnosti TOS VARNSDORF

Dceřiné společnosti TOS VARNSDORF

Rodina TOS VARNSDORF se v posledních letech značně rozrostla, proto by bylo jistě zajímavé dozvědět se něco o jednotlivých dceřiných společnostech, které do naší skupiny patří.
Více »

Návštěva venezuelského velvyslance

Návštěva venezuelského velvyslance

V pondělí 14. ledna 2013 naši firmu navštívil velvyslanec Bolívarovské republiky Venezuela v České republice pan Víctor Julián Hernández León.
Více »

Potíže s parkováním

Potíže s parkováním

Možná odjakživa jsou na firemním parkovišti v různě se opakujících cyklech potíže s parkováním. Pomineme týden od 25. února, kdy po velmi štědré nadílce sněhu a současně jeho nepružnému odklizení skutečně není již před sedmou hodinou ranní kde zaparkovat na vyhrazených místech.
Více »

Ke stažení

VYUŽIJTE PŘÍLEŽITOST

TOS Varnsdorf a.s.

Říční 1774
Varnsdorf 407 47
Česká republika

IČ: 27327850
DIČ: CZ 27327850

Tel: +420 412 351 111
Fax: +420 412 351 490
email: info@tosvarnsdorf.cz

Datová schránka: sh7gp7t

GPS: 50°53’21.795 N
14°37’24.579 E

Prodejní síť

Servis

Záruční opravy
e-mail: service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 299

Pozáruční opravy a služby
e-mail: sale-service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 230

Náhradní díly
e-mail: spare-parts@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 234

© 2023 TOS Varnsdorf a.s. - Webdesign: WebActive s.r.o.
Nastavení cookies