Setkání vedení společnosti se zaměstnanci

Letošní prosincové setkání vedení společnosti se zaměstnanci mělo proběhnout v sále Lidové zahrady, ale příroda se vyjevila tak razantně, že na poslední chvíli vedení firmy rozhodlo, že se tato tradiční akce odehraje ve firemní jídelně. Ve středu 15. prosince bylo sněhu tolik, že v Kostelní ulici se nedalo téměř zaparkovat a vůbec bylo tak nějak nevlídno ...

A stejně jako v létě, i nyní se omezíme jen na stručnou informaci. Nakonec se setkání zúčastnilo 90 zaměstnanců, za vedení byli přítomni předseda představenstva Ing. Jan Rýdl, generální ředitel Ing. Miroslav Bičiště, finanční ředitel Ing. Jan Rýdl ml., obchodně-technický ředitel Ing. Slavomír Bednář a výrobní ředitel Michal Ducháček. Mezi zaměstnanci, ostatně jako vždy, si zprávy vyslechl předseda dozorčí rady Ing. Hynek Vojtěch.

Úvodního slova se chopil předseda představenstva a prozradil, co bude projednáváno. Po něm finanční ředitel informoval o vývoji hospodaření firmy v roce 2010. Konstatoval, že plán se nepodaří splnit, že provozní hospodářský výsledek je v červených číslech, tedy ztrátový. Také v produktivitě práce se firma v letošním roce propadla, někam pod polovinu hodnoty dosahované ve veleúspěšném roce 2008. Všechny své informace doprovázel tabulkami a grafy, z nichž bylo vše patrné a jež zde neuvidíte.

Poté vystoupil obchodně-technický ředitel. Nejprve analyzoval dosavadní vývoj prodeje v roce 2010, přičemž zdůraznil, že krize nás naučila prodávat v nových teritoriích (jistě je pozoruhodné, že plnou čtvrtinu prodejů tvoří nová teritoria). Nejprodávanějším strojem je stále WHN(Q) 13 CNC, nejúspěšnějším teritoriem v roce 2010 je Ruská federace. Analogie s minulou krizí je patrná z historického porovnání, letošní rok se v tržbách objemově blíží roku 2005, ač v sortimentu strojů je tomu jinak. Poté se věnoval plánům na rok 2011. Obchodní plán je optimističtější a současně reálnější, než tomu bylo pro letošní rok. Již teď je objednána více než třetina celého objemu roku 2011. Následovaly informace o přípravách pro založení obchodně-servisního střediska v Indii (což budeme prezentovat již na veletrhu IMTEX v lednu 2011 v indickém Bangalore), stejný proces se připravuje v Číně. Také pro Ruskou federaci je v běhu projekt servisní společnosti, která bude fungovat v Sankt Peterburgu (dříve Leningrad, ještě dříve Petrohrad). Na závěr obchodní části svého vystoupení vysvětlil, proč dochází k rozdělení funkce obchodně-technického ředitele zpět na obchodního ředitele a technického ředitele.

Jak na konci celé akce poznamenal předseda představenstva, obchodně-technický ředitel mluvil nejdéle. Je to pochopitelné, protože ještě přidal zevrubnou pasáž o plánu technického rozvoje na rok 2011 a dál, což jak milý čtenář jistě chápe, zde nerozebereme ani zbla. Jen ve stručnosti: bude rozšířen sortiment výrobků, již se pracuje na novém designu strojů, osvědčené stroje dostanou své výkonnější mladší bratříčky, stávající produkty budou nabízeny v co nejširší paletě technologického využití, budou vylepšovány jejich parametry. Také v Číně očekáváme, že naše dceřiná společnost přijde na trh s novým strojem (až se tak stane, Horizont přinese podrobnou informaci)..

Pak vystoupil výrobní ředitel, který se tentokráte zaměřil na využívání výrobních kapacit a jejich měření. Nastínil, jak je výrobní úsek připraven na rok 2011 a při komentování přehledů o výrobních kapacitách vyzdvihl systém COSCOM COMU, pomocí něhož se právě vytížení kapacit dá měřit téměř až do té pověstné mrtě. Na závěr svého vystoupení rekapituloval výsledky projektu DOMINO (zlepšovací návrhy) a vybídl k větší aktivitě, mnohem větší aktivitě všech pracovníků v této oblasti, protože, přiznejme si, letos bylo DOMINO téměř na úbytě.

Na to navázal v diskusi předseda představenstva a přidal také svůj apel na aktivizaci zlepšovatelského hnutí ve firmě, protože to je jakýmsi zrcadlem, které si nastavujeme sami sobě. Ve svých dalších odpovědích na dotazy potvrdil, že je skutečně potřeba důkladněji vysvětlit, jak může ten který zaměstnanec přispět k vyšší přidané hodnotě (brzy se v Horizontu setkáme s příspěvkem na toto téma). Na závěr pak nastínil možný scénář vývoje mezd v příštím roce. Právě končící krize byla jednou z největších v moderní historii, ale nejbližší budoucnost již vypadá nadějněji.

LP 2010

 

VYUŽIJTE PŘÍLEŽITOST

TOS Varnsdorf a.s.

Říční 1774
Varnsdorf 407 47
Česká republika

IČ: 27327850
DIČ: CZ 27327850

Tel: +420 412 351 111
Fax: +420 412 351 490
email: info@tosvarnsdorf.cz

Datová schránka: sh7gp7t

GPS: 50°53’21.795 N
14°37’24.579 E

Prodejní síť

Servis

Záruční opravy
e-mail: service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 299

Pozáruční opravy a služby
e-mail: sale-service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 230

Náhradní díly
e-mail: spare-parts@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 234

© 2023 TOS Varnsdorf a.s. - Webdesign: WebActive s.r.o.
Nastavení cookies