Číslo 9

 

Naše zájmy v Argentině

TOS VARNSDORF jako tradiční výrobce a dodavatel horizontálních vyvrtávaček je zastoupen svými stroji v Argentině již od roku 1958, kdy do této jihoamerické země dodal první horizontku W 100.
Více »

V ohnisku zájmu. První návrhy programu úspor

V únoru 1998 byl v TOS VARNSDORF vyhlášen druhý ročník programu zlepšování kvality procesů a činností, pro který se ustálil zkrácený název program úspor. Cílem programu je úspora 40 mil. Kč z celkových plánovaných nákladů firmy. Případná odměna za splnění tohoto cíle je oproti roku 1997 postavena tak, aby více ocenila aktivní přístup jednotlivců a týmů řešících firemní problémy.
Více »

Dobrá spolupráce s firmou ELPA

Je jisté, že všichni nemohou umět a dělat vše. Takže například elektrozařízení pro své stroje TOS VARNSDORF vždy nakupoval od externích dodavatelů. Se vzrůstající technickou úrovní našich strojů byla od zákazníků, hlavně ze Západu, požadována stále větší spolehlivost elektrických ovládacích prvků. Tuzemští výrobci však za těmito požadavky začali značně pokulhávat. Nastala tedy situace, kdy pro větší spolehlivost kupoval TOS VARNSDORF elektrické rozvaděče od světových firem, hlavně od německé SIEMENS. Zákazník pak rád zaplatil, neboť „elektrika“ od Siemens byla pro něj záruka jistoty a spolehlivosti.
Více »

Odboráři informováni o růstu výdělků

Na posledním zasedání VZO OSK TOS VARNSDORF, konaném dne 23. dubna 1998, se nechali odboráři informovat o současném mzdovém vývoji firmy. Jako host se jednání zúčastnil personální manažer akciové společnosti, pan Josef Severa, který podal aktuální informace o růstu výdělků v TOS VARNSDORF. Tyto podrobné údaje jistě zajímají nejen odborové funkcionáře, ale většinu pracovníků firmy, proto je na tomto místě zveřejňujeme.
Více »

Představujeme vývojovou dílnu

Vývojová dílna, chcete-li prototypová dílna, nemá tak dlouhou historii jako firma samotná. Zpočátku výroby se nejevila potřeba takového útvaru naléhavá, a to hlavně z důvodu jednoduchosti tehdy vyráběných obráběcích strojů. Teprve rozvojem strojírenské výroby se stalo aktuálním vytvoření jakési dílny, ve které by se smontoval, odzkoušel a prověřil vždy první stroj před náběhem do sériové výroby.
Více »

Kontrakt BELAZ podepsán

Rámcový kontrakt na dodávky strojního zařízení pro modernizaci provozů běloruského automobilového závodu BELAZ v celkové hodnotě 119 milionů USD podepsali v posledním dubnovém týdnu generální ředitel brněnské společnosti ALTA Vladimír Plašil a běloruského Belazu Pavel Mariev. Současně s tímto kontraktem, který garantuje běloruská vláda, uzavřely Česká exportní banka a běloruská Bělvněšekonombanka rámcovou úvěrovou smlouvu o financování celého projektu.
Více »


Z Varnsdorfu do Jižní Afriky (1)

Následující seriál článků bude věnován cestě učitele místní průmyslovky ing. Aleše Podroužka a jeho žáka Zdeňka Luska, vítěze celonárodní soutěže v Autocadu Rel.12 cz, na světovou přehlídku nejlepších studentských prací ESI, neboli Expo Science International, kterou pořádá každé dva roky francouzská ústředna mládeže celého světa MILSET se sídlem v Paříži. Varnsdorfská průmyslovka se poprvé ESI zúčastnila nedlouho po vstupu do Asociace středoškolských klubů ČR v roce 1991. Konaná přehlídka v Praze v rámci velkolepé stoleté výstavy, jejíž byla menší součástí, možná tenkrát varnsdorfské veřejnosti unikla. Od té doby se jako hostitelské země vystřídaly USA a Kuvajt. ESI ´97 se konalo počátkem července minulého roku v hlavním městě Jihoafrické republiky v Pretórii. Českou republiku reprezentovali mládežnické organizace AMAVET společně s mladými debrujáry a již uvedená ASK ČR se sídlem v Brně.
Více »

Ke stažení

VYUŽIJTE PŘÍLEŽITOST

TOS Varnsdorf a.s.

Říční 1774
Varnsdorf 407 47
Česká republika

IČ: 27327850
DIČ: CZ 27327850

Tel: +420 412 351 111
Fax: +420 412 351 490
email: info@tosvarnsdorf.cz

Datová schránka: sh7gp7t

GPS: 50°53’21.795 N
14°37’24.579 E

Prodejní síť

Servis

Záruční opravy
e-mail: service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 299

Pozáruční opravy a služby
e-mail: sale-service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 230

Náhradní díly
e-mail: spare-parts@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 234

© 2021 TOS Varnsdorf a.s. - Webdesign: WebActive s.r.o.