Napsali o nás

V minulých týdnech jsme mohli zaznamenat mimořádnou pozornost, jež věnoval celostátní tisk i další média firmě TOS VARNSDORF, a to především v souvislosti s udělením zlaté medaile stroji WH 105 CNC na brněnském veletrhu. Tato událost se pak stala pro mnohé novináře podnětem jejich širšího zájmu o naši firmu.

Jelikož ne každý se prokousává denně spoustou novin, které vycházejí, nebude možná od věci zmínit některé významnější články zabývající se varnsdorfským strojírenstvím. Přiznejme si také, že našemu uchu více zalahodí, když celostátně zaslechne o Varnsdorfu občas i něco jiného než zvěsti o našem městě co by hnízdu pochybných mafií a místu nebezpečných přestřelek.

Snad nejúrodnějším dnem bylo úterý 29. září, kdy TOSu Varnsdorf věnovaly rozsáhlé místo hned dvoje noviny. Hospodářské noviny informovali o rostoucím zájmu ve světě o obráběcí stroje z Varnsdorfu a na dvě otázky jim odpověděl ředitel naší firmy, ing. Jan Rýdl. Z odpovědi na otázku, v čem vidí současné problémy našeho strojírenství vybíráme:

„Za největší problém považuji omezené zdroje pro investování, především do rychlého růstu produktivity práce.“ Dále řekl, že na žádné daňové zázraky v TOSu nespoléháme a také problém dostatečných zdrojů pro rozvoj firmy a splnění strategických cílů zvládneme vlastními silami.

Technický týdeník se podrobně zaměřil na popis oceněné vodorovné vyvrtávačky WH 105 CNC i obráběcího centra HSC 630 5X, které vzniklo spoluprací Vaposu Jičín a Tosu Varnsdorf. Podrobně informoval o přednostech WH 105 CNC také časopis PODNIKÁNÍ PLUS ve svém prvním říjnovém čísle.

Poslední, ale podstatný přípěvek týkající se TOSu VARNSDORF, o kterém se v tomto přehledu chceme zmínit byla rozsáhlá beseda s manažerem roku a generálním ředitelem naší firmy, ing. J. Rýdlem v jedné osobě. Zveřejněna byla v KARIÉŘE, příloze Hospodářských novin dne 5. října. Ing. Jan Rýdl seznámil čtenáře s vývojem naší firmy, její privatizací a restrukturalizací. V širším záběru pohovořil o zkušenostech, které nabyl při studijní cestě do USA, z nichž některé jsou inspirující pro uplatnění v současnosti i v budoucnu v TOSu Varnsdorf. Zdůraznil význam projektu změn, který se v naší firmě začal uplatňovat s cílem vytvořit podmínky pro moderní procesní řízení firmy.

Nakonec odcitujeme poslední věty z této besedy zveřejněné pod zajímavým názvem „Nečiňte lidi šťastnými, ale úspěšnými“: …čeká nás změn organizační struktury, aby už plně dávala prostor týmové práci a procesnímu řízení. změna je život a důležité není jen zavádění novinek. Často těžší je zbavovat se toho, co se přežilo, a neustále se učit.

-ta-

VYUŽIJTE PŘÍLEŽITOST

TOS Varnsdorf a.s.

Říční 1774
Varnsdorf 407 47
Česká republika

IČ: 27327850
DIČ: CZ 27327850

Tel: +420 412 351 111
Fax: +420 412 351 490
email: info@tosvarnsdorf.cz

Datová schránka: sh7gp7t

GPS: 50°53’21.795 N
14°37’24.579 E

Prodejní síť

Servis

Záruční opravy
e-mail: service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 299

Pozáruční opravy a služby
e-mail: sale-service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 230

Náhradní díly
e-mail: spare-parts@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 234

© 2020 TOS Varnsdorf a.s. - Webdesign: WebActive s.r.o.