Číslo 14

 

Prohlášení vrcholového vedení a akcionářů TOS Varnsdorf k provedení změn v organizaci a řízení firmy

I přes nesporně dobré hospodářské výsledky firmy v posledních třech letech se stále více setkáváme s vnitřními bariérami, které nám neumožňují pružně reagovat na stále rychleji se měnící vnější podmínky a potřeby zákazníků. Současný systém plánování a řízení výroby, který přinášel konkurenční výhodu našim výrobkům v podobě krátkých dodacích lhůt a přijatelných výrobních nákladů, se dostal do slepé uličky. Konkurence, pracující vesměs zakázkovým způsobem, rychlým tempem naši výhodu likviduje. Chceme-li být dlouhodobě úspěšní, musíme vytvořit nové výrobní prostředí umožňující plně využít především lidského potenciálu firmy, který je schopen uspokojit nové potřeby našich zákazníků na rychlost a komplexnost dodávek a služeb. Musíme vytvořit podmínky, ve kterých změna je vnímána jako norma života firmy.
Více »

Výrobce a zákazník

Dnešní doba požaduje zcela jiný přístup ve vztahu výrobce k zákazníkovi. Výrobce strojů přejímá úlohu partnera zákazníka, protože jenom spoluprací obou je možno docílit úspěchu. Zatímco dříve byla úloha výrobce splněna konstrukcí stroje, jeho výrobou, dodávkou a uvedením do provozu, dnes se požaduje podstatně více. Výrobce strojů propracovává výrobní postupy spolu s uživatelem strojů. Školí zaměstnance zákazníka a přispívá k financování školení.
Více »

V ohnisku zájmu: Nastal čas změn

V rámci zlepšování komunikace mezi vedením firmy TOS VARNSDORF a všemi jejími spolupracovníky se uskutečňují pravidelná veřejná setkání. V pátek 3. července se konal na nádvoří areálu firmy mítink svolaný k současné situaci ve firmě a k vydanému prohlášení vrcholového vedení, jehož plný text zveřejňujeme na 1. straně dnešního vydání.
Více »

Představujeme rekreační zařízení (3)

Postupně vás seznamujeme s rekreačními zařízeními, která má TOS VARNSDORF k dispozici pro rekreaci zaměstnanců a jejich rodin. V dnešním vydání je na řadě představení rekreačního zařízení v Harrachově. Hned v úvodu připomeňme, že turistická chata Na Mýtinách v Harrachově patří k nejstarším rekreačním zařízením TOSu Varnsdorf. Pobyt si zde užijí na pohodlí spíše nenároční rekreanti, ale odměnou za to jim bude velký kus romantiky a nádhera našich hor. Vybavení chaty je totiž skromné – v přízemí tři pokoje po 4 lůžkách, kuchyň, dvě „suchá“ WC, umývárna pouze se studenou vodou, krbová kamna. V prvním patře je k dispozici jeden pokoj se 4 lůžky a společná ubytovna pro 12 -14 osob. V kuchyni lze využít elektrický sporák, ale i kamna na dříví. Rekraci organizačně zajišťuje ZV OS KOVO, kde jsou pro zájemce o pobyt také připraveny k vyzvednutí lůžkoviny. Přidejme několik informací k cenám: Zaměstnanec TOS zaplatí za jeden den pobytu 45,- Kč za dva dny 66,- Kč a za tři dny 80,- Kč.
Více »

Pomoc a spolupráce poradenských firem

Jak jsme již informovali čtenáře na předních místech dnešního vydání Horizontu, byl v těchto dnech zahájen projekt změn v organizaci a řízení firmy, na jehož realizaci spolupracuje TOS VARNSDORF s poradenskými firmami Olomouc Training Centre a TRANSFORM.
Více »

Z Varnsdorfu do Jižní Afriky (6)

Pokračujeme šestou částí seriálu o zajímavých zážitcích z cesty učitele zdejší průmyslovky Ing. A. Podroužka, jeho žáka Zdeňka Luska a několika dalších mladých lidí na světovou přehlídku nejlepších studentských prací do Jihoafrické republiky. Sponzorem jim byl, kromě několika již v prvním pokračování zmíněných firem rovněž TOS Varnsdorf.
Více »

Odešel nestor naší firmy

Dne 7. července 1998 nás zastihla smutná zpráva, zemřel pan Ing. Stanislav Kuděj, který patřil nejvýznamnějším osobnostem firmy v celé její historii. V červnu letošního roku se dožil 88 let.
Více »


Ke stažení

VYUŽIJTE PŘÍLEŽITOST

TOS Varnsdorf a.s.

Říční 1774
Varnsdorf 407 47
Česká republika

IČ: 27327850
DIČ: CZ 27327850

Tel: +420 412 351 111
Fax: +420 412 351 490
email: info@tosvarnsdorf.cz

Datová schránka: sh7gp7t

GPS: 50°53’21.795 N
14°37’24.579 E

Prodejní síť

Servis

Záruční opravy
e-mail: service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 299

Pozáruční opravy a služby
e-mail: sale-service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 230

Náhradní díly
e-mail: spare-parts@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 234

© 2021 TOS Varnsdorf a.s. - Webdesign: WebActive s.r.o.