Číslo 13

 

Naše horizontky za velkou louží

Již několikrát jsme psali v Horizontu o nasazení našich obráběcích strojů v různých částech světa. Velký počet strojů se značkou TOS VARNSDORF pracuje i v Kanadě a USA, kam je vyvážíme prostřednictvím našich zastoupení OMNITRADE Kanada a TOS AMERICA.
Více »

Záloha na 13. plat

Představenstvo TOS VARNSDORF a. s. zhodnotilo výsledky hospodaření za prvních pět měsíců letošního roku a současně i výhled na splnění výroby zboží a sortimentu strojů za první pololetí. Konstatovalo neuspokojivý vývoj v rozpracované výrobě, a tím i možné problémy výroby ve třetím čtvrtletí, překročení objemu skladu hotových výrobků proti limitu a z toho plynoucí potíže ve financování potřeb společnosti v návaznosti na nízkou realizaci.
Více »

V ohnisku zájmu: První kroky na ruském trhu

Otevřené a dosud nevyužité teritorium pro vývoz strojů z produkce TOS VARNSDORF představuje Rusko. Po rozpadu Sovětského svazu se postupně hroutil i tamní průmysl odebírající dříve naše obráběcí stroje. Loni dodal TOS VARNSDORF do Ruska pouze čtyři stroje. Tento stav se však v příštích měsících a letech může změnit. Ruské hospodářství po období útlumu a krize se opět začíná rozvíjet a bude potřebovat nové obráběcí stroje. TOS VARNSDORF začal proto intenzivně hledat nové obchodní kontakty v Rusku.
Více »

Náš rozhovor: Nábor žáků - budoucnost firmy

V předminulém vydání našich novin jsme zveřejnili úvodní informační článek o přípravách zřízení střediska praktického vyučování v TOS VARNSDORF. V této souvislosti je na místě otázka jednoho ze čtenářů, jak probíhal nábor žáků pro studium strojírenských oborů pro školní rok 1998/99. položili jsme proto ing. Haně Berkové z personálního úseku naší firmy několik otázek na toto téma.
Více »

Představujeme rekreační zařízení (2)

Těsně před dobou dovolených vás pro informaci postupně seznamujeme s jednotlivými rekreačními zařízeními, které má TOS VARNSDORF stále k dispozici k plnému využití všech zájemců. Minule jsme vás informovali o rekreačním středisku Staré Splavy, dnes je na řadě Rovensko pod Troskami.
Více »

Z Varnsdorfu do Jižní Afriky (5)

Pokračujeme již pátou částí seriálu o zajímavých zážitcích z cesty učitele zdejší průmyslovka Ing. A. Podroužka, jeho žáka Zdeňka Luska a několika dalších mladých lidí na světovou přehlídku nejlepších studentských prací do Jihoafrické republiky. Sponzorem jim by, kromě několika dalších, již v prvním pokračování zmíněných firem, rovněž TOS Varnsdorf.
Více »

Odborářský sloupek

VZO TOS VARNSDORF opět pořádá pro děti letní tábor v době od 1. července do 18. července v Rovensku pod Troskami. Tábor je pro děti velmi přitažlivý, svědčí o tom velký zájem nejen dětí našich zaměstnanců, ale i dětí pracovníků jiných organizací. Tábora se letos zúčastní celkem 157 dětí, z toho 70 dětí zaměstnanců TOSu, 32 dětí zaměstnanců NSP Rumburk, 22 dětí zaměstnanců z Elite Varnsdorf, 5 dětí zaměstnanců MěÚ a zbytek dětí pracovníků dalších menších firem a organizací ve městě.
Více »


Ke stažení

VYUŽIJTE PŘÍLEŽITOST

TOS Varnsdorf a.s.

Říční 1774
Varnsdorf 407 47
Česká republika

IČ: 27327850
DIČ: CZ 27327850

Tel: +420 412 351 111
Fax: +420 412 351 490
email: info@tosvarnsdorf.cz

Datová schránka: sh7gp7t

GPS: 50°53’21.795 N
14°37’24.579 E

Prodejní síť

Servis

Záruční opravy
e-mail: service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 299

Pozáruční opravy a služby
e-mail: sale-service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 230

Náhradní díly
e-mail: spare-parts@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 234

© 2021 TOS Varnsdorf a.s. - Webdesign: WebActive s.r.o.