OTS se představuje

V době, kdy vyrobený stroj opouští bránu TOS VARNSDORF, ocitne se v péči oddělení obchodně technických služeb. Náš výrobek je poté u zákazníka smontován a uveden do provozu. Naši montéři pak kromě tohoto základního úkolu provedou na místě zaškolení obsluhy a údržby.

Tam, kde nemají vůbec žádnou zkušenost s prací na CNC strojích, zajišťujeme také pracovníka technologie, který pomůže zákazníkovi s vytvořením technologie na nově dodaný stroj. Ve většině případů zákazník vyžaduje zkušební kus, který se mnohdy posílá na speciální měření, aby se přesvědčil o kvalitách našeho stroje.

V současné době působí v oddělení OTS celkem 40 pracovníků, z nichž je 30 externích montérů – mechaniků a elektrikářů. Jde o muže na svém místě, velice zdatné na vysoké technické úrovni. Musí si umět poradit se všemi problémy na našich strojích. K tomu je navíc potřeba znalost cizích jazyků a v neposlední řadě musí být montér trochu i psycholog, protože někteří zákazníci jsou vskutku nevyzpytatelní a velmi nároční. Montéři se stále učí, aby udrželi krok s vývojem obráběcích strojů, který jde rychle kupředu. Musí však ovládat i naše starší stroje, neboť TOS VARNSDORF stále zajišťuje také opravy strojů, které většina z nás už jen zná z obrázků starých prospektů.

Při řešení problémů u zákazníka musí být montér rovněž trochu konstruktérem a technologem v jedné osobě, neboť zákazníci i tyto činnosti od nás vyžadují a očekávají.

Dnes už není montérské povolání tak atraktivní jako dříve, kdy šlo o jednu z mála možností, jak se dostat do ciziny a hlavně na Západ. V případě získávání nových montérů se projevují potíže, neboť ti, o které by oddělení OTS mělo zájem, nechtějí často vyměnit rodinnou pohodu a volný čas na koníčky a kamarády, za „harcování“ po hotelech a „nervování se“ často daleko v cizině u zákazníků.

V rámci oddělení OTS působí kromě servisních služeb také oddělení náhradních dílů. Ve skladu jsou stále připraveny díly na nové stroje i na stroje, které se sice již nevyrábějí, ale které musíme po dobu zákonné lhůty dodávat. Nedržíme se jen striktně tohoto limitu, ale snažíme se dle možností zajistit i díly na stroje, které jsou již hodně staré. Děláme tím dobré jméno naší firemní značce. Zajišťování potřebných dílů v co nejkratší době je rovněž cílem snažení oddělení OTS, i když ne vždy se vše daří, protože zadávání jejich výroby je spojeno s nejrůznějšími problémy.

Po skončení každé montáže, či servisního úkonu je nutno zpracovat montážní výkazy a určit cenu, kterou má zákazník zaplatit. Vzniklý dokument se posílá přímo zákazníkovi nebo do účtárny k dalšímu zpracování. Na oddělení OTS přichází denně desítky telefonátů a faxů doslova z celého světa. Na všechny je nutno reagovat. Všichni pracovníci OTS se snaží svou práci odvádět pečlivě a bezchybně, neboť v jejich činnostech s zrcadlí image firmy v očích zákazníků.

Články, ve kterých představujeme postupně jednotlivé úseky firmy, obsahují také většinou celkové hodnocení pracovních kolektivů. Na tomto místě však chybí. Je tomu tak proto, že montéři se navzájem nevidí celé měsíce. Jediný čas, kdy se sejdou, je konec roku. V té době probíhají různá školení a samozřejmě se koná i společenský večírek, na kterém se skutečně všichni sejdou a proberou, co se za celý rok přihodilo.

-tomša-

VYUŽIJTE PŘÍLEŽITOST

TOS Varnsdorf a.s.

Říční 1774
Varnsdorf 407 47
Česká republika

IČ: 27327850
DIČ: CZ 27327850

Tel: +420 412 351 111
Fax: +420 412 351 490
email: info@tosvarnsdorf.cz

Datová schránka: sh7gp7t

GPS: 50°53’21.795 N
14°37’24.579 E

Prodejní síť

Servis

Záruční opravy
e-mail: service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 299

Pozáruční opravy a služby
e-mail: sale-service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 230

Náhradní díly
e-mail: spare-parts@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 234

© 2020 TOS Varnsdorf a.s. - Webdesign: WebActive s.r.o.