Ćíslo 6

 

Naše stroje v zemi kaktusů

Chceme v našich firemních novinách psát o činnostech jednotlivých středisek. V tomto článku z OTS nebude popisováno zařazení v rámci podniku, ale již jedna konkrétní akce, jakých je mnoho a o nichž se i v budoucnu chceme se zaměstnanci firmy podělit.
Více »

Na vysvětlenou

Pozorný čtenář minulého 5. čísla Horizontu se možná podivil nad rozpornými čísly počtu strojů a objemu výroby za první pololetí 1997 uvedenými na první a druhé straně našich novin. Redakce však potvrzuje správnost těchto údajů. Vzniklý rozdíl je mezi výrobou a prodejem. Žádný stroj není totiž v den odvádění prodán a do doby expedice zůstává na skladě hotových výrobků – nemůže tedy být ani fakturován ani figurovat v plnění prodeje. Tolik na vysvětlenou.
Více »

V ohnisku zájmu: Výroční zpráva

Jsme sice již ve druhé polovině roku 1997 a naše pozornost se zákonitě upíná především k dosažení cílů letošního roku, přesto stojí zato se ještě vrátit k roku minulému – k hodnocení, které schválil nejvyšší orgán společnosti, Valná hromada akcionářů. Na druhé straně dnešního vydání proto zveřejňujeme hlavní části úvodu výroční zprávy.
Více »

Valná hromada akcionářů k roku 1996

Základem firemní strategie sledující cíl být na špičce světového obchodu s horizontkami je využívání potenciálu všech zaměstnanců. Proto jsme zahájili realizaci dlouhodobého programu rozvoje manažerů a řízení lidských zdrojů, v rámci kterého chceme každému zaměstnanci pomoci nalézt správné místo a úlohu ve firmě, jež povede k jeho nejvyšší motivaci. Chceme přesvědčit zaměstnance, že prosperita firmy je prospěšná každému z nich.
Více »

Novinka v kalírně

Začátkem července jsme u firmy METAPLAS IONON v Bergisch Gladbach provedli přejímku iontové plasmové nitridace, která bude instalována již tento měsíc v naší kalírně. Právě k tomuto zařízení byly prováděny veškeré úpravy v kalírně, přistaven přístavek na uskladnění plynových lahví.
Více »

METALURGIE Rumburk se představuje

Osud bývalé slévárny TOS Rumburk byl v průběhu posledních let vskutku pohnutý. Počátkem 90. let výroba ve slévárně postupně klesala a s ní i počet zaměstnanců. A tak v polovině roku 1993 TOS Varnsdorf s. p. výrobu ve slévárně ukončil jako neperspektivní. Po dvou měsících nečinnosti se však výroba ve slévárně znovu obnovila. Skupina francouzských sléváren měla zájem využít výrobní kapacitu s potřebným lidským potencionálem a založila společnost Rumburk Castings se záměrem zabezpečit jejím prostřednictvím pokrytí potřeb východoevropského trhu s odlitky závaží a protizávaží, což je i jediný výrobní program těchto specializovaných sléváren ve Francii. Rumburk Castings však vzhledem k postupu privatizace TOS Varnsdorf s. p. získal slévárnu v Rumburku pouze do pronájmu.
Více »

Odborná praxe studentů

Po delší době se opět podařilo realizovat odbornou praxi studentů třetích ročníků naší školy ze studijních oborů strojírenství a strojírenská technická administrativa.
Více »

B-konto u Komerční banky

Moderní doba vyžaduje moderní služby, které šetří váš čas i peníze. Službou, která tyto nároky splňuje a současně využívá nejnovější prostředky bezhotovostního platebního styku, je účet Komerční banky B-konto. Je určený občanům a spojuje výhody běžného i spořícího účtu. K jeho dalším výhodám také patří:
Více »

Blahopřání

25. srpna oslaví své šedesáté narozeniny pan WALTER GÄBLER, který pracuje v našem podniku od 2. 7. 1954.

Vedení firmy i všichni spoluzaměstnanci mu děkují za dlouholetou poctivou práci a přejí mnoho zdraví do dalších let.
Více »

Odborářský sloupek

Jak jsme vás již informovali v minulém čísle našeho časopisu, letní dětská rekreace proběhla v termínu od 1. do 18. července v RZ v Rovensku pod Troskami,. Po osmnáct dnů se děti zúčastňovali mnoha akcí. Byly to celotáborové hry „Po stopách Ferdy mravence“, „Rytířův poklad“ a pro ty nejstarší děti pak „Mimozemšťané“. Samozřejmostí jsou v průběhu tábora různé sportovní disciplíny a soutěže, ve kterých děti získaly přes 700 diplomů. Některé večery v průběhu pobytu vyplnili diskotéky, ale také „Videostop“ nebo „Risk“. Pro děvčata byla zorganizována soutěž o Missbabu – nejlepší čarodějnici, pro chlapce pak „Missák tábora“. I když počasí nebylo zrovna nejlepší, byli jsme si i několikrát koupat.
Více »


Ke stažení

VYUŽIJTE PŘÍLEŽITOST

TOS Varnsdorf a.s.

Říční 1774
Varnsdorf 407 47
Česká republika

IČ: 27327850
DIČ: CZ 27327850

Tel: +420 412 351 111
Fax: +420 412 351 490
email: info@tosvarnsdorf.cz

Datová schránka: sh7gp7t

GPS: 50°53’21.795 N
14°37’24.579 E

Prodejní síť

Servis

Záruční opravy
e-mail: service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 299

Pozáruční opravy a služby
e-mail: sale-service@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 230

Náhradní díly
e-mail: spare-parts@tosvarnsdorf.cz
Tel.: +420 412 351 234

© 2022 TOS Varnsdorf a.s. - Webdesign: WebActive s.r.o.
Nastavení cookies